لفاف آلومينيومی محافظ عايق با پلی فيلم PFMB

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

polyfilm
لفاف آلومينيومی محافظ عايق با پلی فيلم PFMB

 

مراقب SRB ها باشید!

 

 

بعد از مدت ها تحقیق و بررسی، محصول جدید شرکت ابداع گران پدیده با نام تجاری سوپر پلی کرافت، نسل جدید Aluminum Jacketing با آستری Polyfilm مقاوم در مقابل خوردگی میکروبی،  به مرحله تولید رسید.

 مسئله خوردگی از دیرباز یکی از مشکلات صنایعی چون نفت، توزیع آب و نیروگاه های برق بوده که نه تنها باعث تحمیل هزینه های بالای نگه داری شده بلکه باعث توقف تولید، تطویل زمان تعمیر، بروز حوادث ناگوار و متعاقباً ایجاد خسارات هنگفت نیز می شود؛ به طوری که این خسارت در کشورهای انگلستان، استرالیا، آلمان و ژاپن حدود 1 تا 5 درصد تولید ناخالص ملی تخمین زده می شود. سهم خوردگی میکروبی از کل هزینه خوردگی در صنایع مذکور حدود 50% است.

علت اصلی استفاده از آستر عایق رطوبتی (Moisture Barrier)، جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبت به فلز و حفاظت سطح داخلی لفاف های فلزی در مقابل خورگی می باشد. در پروسه تولید کاغذ کرافت، از ترکیبات گوگردی استفاده می شود که در تماس با رطوبت شرایط را برای تولید هاگ و قارچ فراهم کرده و به تدریج شروع به از بین بردن کاغذ می کند. و چنانچه پوشش فیلم پلی اتیلن کامل نباشد خوردگی فلز رخ می دهد؛ عامل ایجاد این ضایعه (Sulphate Reduced Bacteria (SRB می باشد. ما با جایگزین کردن آستر پلی فیلم (PFMB) به جای آستر پلی کرافت (PMB)، راه حل مقابله با SRB ها را یافته ایم! شایان ذکر است که نتیجه این تلاش و تحقیق، مورد تأیید پژوهشگاه صنعت نفت ایران قرار گرفته است.

آستر پلی فیلم، با داشتن دو لایه پلی اتیلن در دو طرف کاغذ کرافت، از یک طرف، مانع انتقال رطوبت به کاغذ شده و از طرف دیگر، در تماس با فلز، عایق الکتریکی بوده که سبب جلوگیری از تشکیل پیل گالوانیک و مانع بروز خوردگی می شود. برتری اصلی این آستر نسبت به آستر پلی کرافت، جلوگیری از رشد و نمو باکتری های SRB و حفاظت بیشتر از عایق می باشد.

 

خواندن 12029 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 16:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

INNOVATOR AND PIONEER MANUFACTURER OF INSULATION POLYKRAFT, SUPERPOLYKRAFT AND POLYSURLYN JACKETING IN IRAN

MANUFACTURER OF THREE-LAYER POLYETHYLENE AND POLYSURLYN FILMS

MANUFACTURER OF SEAMLESS ALLOY STEEL TUBES

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ابداع گران پدیده بوده

و هر گونه کپی برداری از آن قابل پیگرد قانونی است.
Copyright © 2024 E.G.P. Co.

طراحی سایت توسط نونگار